Mesut Baydur ile Aile Dizimi-0 541 279 22 69

🔖11 Aralık SALI 🕐Saat:13:00-16:00
📒Adres: Cengiz Topel Cad. No:32/1 Özkurt Apt. D:4 BOSTANLI/İzmir
☎️Rez&Kayıt: 0 541 279 22 69
💳Katılım payı: 50 tl (Kendilerine dizim açtırmak isteyenler kayıt numaramızdan kayıt yaptırabilirler)

📚AİLE DİZİMİ nedir ?
Aile içindeki kuşaklar boyu süregelen etkileşim mekanizmalarını, buradaki örüntüleri gösteren ve düzenleyen formuna “Aile Dizimi” denmektedir. Genel tanımıyla sistem dizim çalışmaları yaşanan herhangi bir olgunun (bu bir ilişki problemi, sağlık sorunu, iş – meslek – kariyer düzleminde bir tıkanıklık olabileceği gibi karar verilme aşamasında zorlanan herhangi bir durum da olabilir) farklı düzenlerde görselleştirilmesi ve düzenlenmesi esasına dayalı grup ya da bireysel çalışma alternatifleri olan bir terapi yöntemidir.

Dizim çalışması, 80’li yıllarda Bert Hellinger tarafından “Familienaufstellung” ismi ile ortaya çıktı. İngilizce ve bazı dillere Family-constellation olarak çevrildi. Almancada die Konstellation kelimesi var olduğu halde Hellinger en başından itibaren yaptığı çalışmayı “die Familienaufstellung” olarak adlandırdı. Ailenin, herhangi bir sistemin kişi veya uzman tarafından duygusal olarak konumlandırılması anlamını taşıyor.

📚AİLE DİZİMİ katılımcıya NE FAYDA SAĞLAR?
Kişinin hayatında problem olarak gördüğü, deneyimlediği haller ile beklentileri ve açmazlarına farklı bakış açıları kazandırarak, sınırları ve olanakları arasındaki dengeyi gerçekçi bir gözle görebilmesini hedefler. Kişinin kendi öz kaynaklarını farkedebilmesi temel unsurdur.
Dizim çalışmaları kişi ya da unsurların nasıl bir konum, yerleşim içinde oldukları , nasıl etkileştikleri ve bunun yaşamın akışında neleri zorlaştırdığı ya da kolaylaştırdığını görebilmeye hizmet eder. Aile Dizimi yapan moderatörün görevi de kişinin kendi yaşam sürecini görebilmesine ve düzenleyebilmesine yardımcı olmaktır.
Katılımcılarına fenomolojik yaklaşımla danışmanlık hizmeti vermeyi hedefleyen bir çalışma grubudur. Burada fenomolojiden kasıt sonuçları belli olan ancak bu sonuca hangi dinamiklerle gelindiğinin açıklanamadığı haller bütünüdür.
#ailedizimi #ailesergisi #ailedizimiizmir #mesutbaydur #özkaynaklar #dinamikler #aile #sistemdizimi #bostanlı #grupçalışması #sistemaçılımı #sağlık #kariyer #ilişki #terapi #zihin #stresyönetimi #aileilişkileri #enerji #enerjialanları #izmir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir