PROFESYONEL YAŞAM KOÇLUĞU

Merkezimizde Profesyonel Koçluk eğitimleri Ankara Koçluk Kariyer Gelişim Akademisi kurucusu Orkun İsmail POLAT tarafından verilmektedir.

PROFESYONEL KOÇLUK

Hayalleriniz sizin için değerliyse ve ulaşmaya değer nitelikteyse doğru yerdesiniz..
Gelişen ve farklılaşan dünyada hayalleri olan ve hedef sahibi insanların en önemli donanımlardan biri profesyonelliktir.

Profesyonel olmak, düşünceden başlayan ve hayat tarzına götüren bir süreci tarif eder. Ki bu aynı zamanda kendine has ve farklı kuralları olan bir kulvarda rekabet etmek anlamına da gelir.

Koçluk, Kariyer ve Gelişim Akademisi olarak, klişe ifadelerden ve soyut yönlendirmelerden uzak duran kişiye özel, çözüm odaklı ve profesyonel yaklaşımla işimizi yapıyoruz.

PROFESYONEL KOÇLUK ve tamamlayıcı desteklerimiz ile, danışanlarımızın hayalleri, hedefleri ve beklentileri ile onlara ulaşabileceği yeteneklerinin/kaynaklarının/potansiyelinin keşfine yönelik yol arkadaşlığı yapıyoruz.

Unutmayın ki, yetenekler oyun kazandırır fakat şampiyon yapmaz. Şampiyon olmak için antrenöre yani koça ihtiyaç vardır.

ORKUN İSMAİL POLAT

1973 yılında ticaretin ‘tek makbul’ sayıldığı memlekette doğdum. Aklı, pratik zekası ve azmi ile adalet, dürüstlük, cesaret ve hayata dair değerlerini içselleştirmiş bir yetişkinken ayrıldım Kayseri’den.

İlkokuldayken su satarak başladım çalışma hayatına. Devamında özel sektör, kamu hizmeti derken ticaret tüm cazibesiyle yine çekti beni içine. PYA Kurumsal Danışmanlık’ı kurarak attım ticarete ilk adımımı. Devamında da Koçluk Kariyer ve Gelişim Akademisini kurarken buldum kendimi..

Sadece ticaret değil tabii ki. Devletime bağlılığımı ve insan odaklı yaklaşımımı; kurucusu olduğum ya da katkı sağladığım STK’ların liderliğini/görevlerini üstlenerek tamamen gönüllülük esasına yönelik faydalarla somut hale dönüştürdüm.

Bu yaşıma kadar aslında çok da ‘kıymet’i olmadığını 40 lı yaşlara doğru anladığım; ön lisans, lisans ve yüksek lisans olmak üzere 6 diplomaya sahip oldum.

Bana değer kattığını zannettiğim ve çoğunluğu uluslararası alanda geçerliliğe sahip ve oldukça prestijli olan EFQM, PMP, TQM, QMS..vb. bir klasör dolusu sertifika ve katılım belgesini yırtmaya karar verdiğimde daha da güçlenmeye başladı hayatı kavrayışım..

Hayatı yeniden kavramanın, kendime doğru muhteşem bir yolculuk başlattığını fark ettim. Bu farkındalığı ulaşabildiğim bütün insanlarla paylaşmak istiyordum. Aslında plan yapmaya başlamıştım bile.. Bu kapsamda üniversiteler, özel sektör, kamu kurumları ve STK’lar da konferanslar, seminerler ve eğitimlerle hayatına dokunduğum kişi sayısı altmış bin kişinin üzerine çıktı. Radyo ve TV programlarım ile gazete ve dergilerdeki makalelerimle kaç kişiye ulaştım bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var; ömrümün sonuna kadar insanların hayatına dokunmaya devam edeceğim..

Farkındalığıma önemli ölçüde katkı sağlayan konservatuvar ve özellikle tiyatro eğitimlerimle muhteşem bir kombin oluşturan Profesyonel Koçluk ile tanışmam, mottomu yaşatmak için büyük bir kapı açtı önüme.. Ve o yolda sayısı her gün artan yol arkadaşlarımla büyük bir keyifle yürüyorum.

Yaratanına bağlı ve O’nu çok seven bir insan ve mutlu bir ailesi olan 3 çocuklu bir baba profili..

Bu kadar..

Haa yazmasam olmayacak; aşağıda da vermiş olduğum eğitimler, seanslar ve danışmanlık Hizmetlerinin başlıkları yer almakta 🙂

Profesyonel Koçluk

Yaşam Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Marka ve İmaj Koçluğu

Yönetici Koçluğu

Kurumsal Koçluk/ İşletme Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

İleri Koçluk Becerileri (Koçluğu meslek olarak yapanlara mentörlük ya da danışmanlık hizmeti)